Tajemniczy gość w Przedszkolu w Dołdze (Gmina Drelów)

Photon to mały, interaktywny robot, sterowany za pomocą aplikacji mobilnej. Roboty zamieszkały w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie dzięki udziałowi w projekcie „Kodowanie w bibliotece”, będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018, realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W dniu 21.05.2019 roku oddział przedszkolny, grupa 3-4 latków, działający przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Dołdze, odwiedzili nietypowi goście – roboty edukacyjne PHOTON. Przywitały się z dziećmi, opowiedziały o tym jak znalazły się na planecie Ziemia. Opowiedziały o tym co potrafią, czyli wykrywają światło, dotyk, przeszkody, zmieniają kolor czułek, oczu. Wykrywają i wydają dźwięki. Następnie poprosiły, aby maluchy nauczyły ich zwyczajów ziemskich. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły, że mogą pomóc, więc natychmiast przystąpiły do nauki. Poprzez zabawę w aplikacji z joystickiem uczyły Photona poruszania się do przodu, do tyłu, w lewo i w prawo. Programowały trasy przejazdu Photona między kolorowymi kubeczkami, wyznaczając ją poprzez rzucanie dwiema kostkami do gry. Jedna wyznaczała kolor kubeczków a druga ilość kubeczków do których miał dotrzeć Photon. Dodatkowo odgadywały odgłosy zwierząt, które wydawał Photon.

Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem. Photony bardzo spodobały się dzieciom i na pewno jeszcze niejeden raz odwiedzą przedszkole.