Projekt szkolny „Lego Mindstorms EV3″

W Zespole Szkół w Dołdze we współpracy z drelowską biblioteką odbył się pokaz finalny projektu szkolnego pt. „Lego Mindstorms EV3” przygotowanego przez uczniów klasy III Gimnazjum dla swoich rówieśników. Pokaz rozpoczynała prezentacja multimedialna podczas której jeden z uczniów przybliżył swoim kolegom i koleżankom podstawowe informacje dotyczące klocków Lego Mindstorms. Zaznajomił ich z historią oraz omówił i wskazał różnice w obecnie istniejących czterech zestawach Lego, poczynając od RCX, NXT, NXT 2.0. po EV3. W kolejnej części pokazu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w programowaniu robota w programie Lego Mindstorm Home Education. Przetestować napisany program, w którym zostały użyte czujniki koloru (robot reaguje tylko na cztery kolory: czerwony, niebieski, zielony, żółty) z przypisanymi określonymi funkcjami do wykonania. Na koniec została już tylko zabawa robotami, podczas której, każdy mógł posterować robotem za pomocą aplikacji pobranej na telefon.