Kodowanie na dywanie w Drelowie

Programowanie staje się dziś ważnym elementem w edukacji. Aby młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy rozpocząć naukę już na etapie przedszkola. Nie potrzebujemy do tego wcale sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie obecnych w naszym codziennym życiu. Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie przyłączyła się do edukacji wczesnoszkolnej przygotowując cykl zajęć związanych z kodowaniem. W kwietniu w przedszkolach naszej gminy odbyły się pierwsze zajęcia podczas których dzieci dowiedziały się co to jest programowanie, jak powstaje program i jakie elementy go tworzą. Wspólnie z prowadzącą odkodowywali ukryty obraz, grali w gry a wszystko to poprzez zabawę, oczywiście na dywanie.