Ferie zimowe w Gminie Drelów

Podczas tegorocznych ferii  w bibliotekach drelowskich odbyły się warsztaty z programowania, podczas których dzieci korzystały z klocków Lego Mindstorms EV3, robotów Photon oraz gier planszowych Scottie Go! i Scottie Go! Labirynt.

Uczestnicy zajęć budowali pojazdy w których wykorzystywali zdobyte podczas wcześniejszych warsztatów umiejętności oraz pomysły. Bawili się robotami sterując kostką oraz programowali roboty w programie Lego Mindstorms Home Education.

W grach Scottie Go! i Scottie Go! Labirynt na młodych graczy czekały rozmaite misje, a zadaniem każdego uczestnika była pomóc Scottiemu w ich wykonaniu. Uczestnicy wspólnie ze Scottiem pokonywali kolejne poziomy sterując nim przy pomocy kodów ułożonych z klocków. Po ich ułożeniu gracz skanował ułożony przez siebie algorytm za pomocą aplikacji, wykonując jego zdjęcie a tym samym sprawdzał czy misja została prawidłowo zrealizowana.

W zabawie z Photonem dzieci mieli za zadanie odnaleźć miejsca w bibliotece do których zajrzał robot. Następnie wspólnie uczyli małego „roboprzyjaciela” ,krok po kroku, jak przeżyć na naszej planecie.