Dzień otwarty z kodowaniem w Żabnie.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zorganizowała event pt. „Dzień otwarty z kodowaniem”. Zaproszenie do Biblioteki przyjęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie, którzy wzięli w przygotowanych zajęciach mających na celu przybliżenie tematu kodowania i programowania.

Uczniowie zapoznali się z bogatą i zróżnicowaną ofertą Biblioteki i czynnie uczestniczyli w realizacji przygotowanych wyzwań. Dzień otwarty m.in. miał na celu promocję zajęć jakie Nasza Biblioteka organizuje w ramach „Małopolskich Klubów Kodera” realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 16:00 i dofinansowane są ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.