Ferie w Szemudzie

W czasie zajęć Klubu Kodera ostatnio prym wiódł czujnik koloru. Uczestnicy przygotowali robota, a następnie wzajemnie rzucali sobie polecenia związane z programowaniem. Ponadto w czasie ferii odbyły się warsztaty GO_PRO!, podczas których dzieci miały za zadanie zbudować Gyro Boy`a. Było to nie lada wyzwanie, ale daliśmy radę!

Ferie zimowe w Gminie Drelów

Podczas tegorocznych ferii  w bibliotekach drelowskich odbyły się warsztaty z programowania, podczas których dzieci korzystały z klocków Lego Mindstorms EV3, robotów Photon oraz gier planszowych Scottie Go! i Scottie Go! Labirynt. Uczestnicy zajęć budowali pojazdy w których wykorzystywali zdobyte podczas wcześniejszych warsztatów umiejętności oraz pomysły. Bawili się robotami sterując kostką oraz programowali roboty w programie Lego Mindstorms Home Education. W…

Klub Kodera w Nowym Roku

Styczniowy LEGO Misz-masz to praca nad własnymi projektami, zabawy robotami oraz gra planszowa wprowadzająca w programowanie. Uczestnicy Klubu Kodera działali według własnych zainteresowań i potrzeb. I tak jedni tworzyli pojazdy z klocków Lego Mindstorms, drudzy programowali roboty Photon, zaś pozostali zdobywali kolejne poziomy gry Scottie Go! Labirynt.