Regionalny Festiwal Kodowania w Lesku

Pozyskując środki z różnych projektów rozbudowujemy naszą pracownię i propagujemy programowanie wśród dzieci i młodzieży. 18-19 października w Lesku zorganizowaliśmy Regionalny Festiwal Kodowania. Uczestnicy festiwalu brali udział w warsztatach z programowania robotów. Na stanowiskach nie zabrakło również zestawów LEGO Mindstorms EV3. Więcej informacji o festiwalu znajdziesz na stronie biblioteki http://www.biblioteka.lesko.pl/akt/a81.html.

Secemin działa !!!

Coraz większa popularnością cieszą się zajęcia z programowania przy wykorzystaniu klocków lego wśród dzieci. Na kolejnych zajęciach  budowali proste konstrukcje z wykorzystaniem silników. Sprawiało im to wiele radości oraz umacniało ich wiarę we własne możliwości, oby tak dalej.        

Klub Kodera w Szemudzie

Od września w naszej bibliotece kontynuujemy zajęcia z budowania i programowania robotów Lego Mindstorms. Powitaliśmy również nową grupę, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z Klubem Kodera. Uczestnicy „zaawansowani” mają okazje na realizację swoich przeróżnych budowlanych pomysłów. t  

Kodowanie w Lesku

Pomimo wielomiesięcznego remontu biblioteki w Lesku zajęcia z programowania mają swój dalszy ciąg. Podsumowując nasze osiągnięcia od lipca do października możemy się pochwalić udziałem w kolejnych projektach promujących tę dziedzinę wiedzy. Realizujemy dwa projekty z cyklu Fajne Granty T-Mobile: „Zaprogramuj robota” autorstwa Wiesława Rychlickiego oraz „Pierwsza przygoda z programowaniem” autorstwa Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesku. Zajęcia odbywały się…

Nauka poprzez zabawę z klockami LEGO

Po wakacyjnej przerwie w MBP Brzozów –  Filia Zmiennica ruszyły zajęcia w KLUBIE KODERA. Dołączyli do nas nowi klubowicze, którzy poprzez zabawę klockami Lego Mindstorms EV3 chcą poznać podstawy programowania. Jedni budują roboty według własnych pomysłów. Drudzy korzystają gotowych konstrukcji. A efekty ich pracy są często zaskakujące.