Klub Kodera w Seceminie !!!

W Bibliotece w Seceminie zajęcia Klubu Kodera powoli zbliżają się do końca przed przerwą wakacyjną. Okazało się, że poprzez świetną zabawę doskonalona została umiejętność logicznego myślenia, kreatywności, pracy zespołowej oraz wiary we własne możliwości. Klub Kodera powraca już od września, a my zapraszamy na otwarte wakacyjne zajęcia GO_PRO!

Kodowanie w Lesku * maj 2018

Scratch i jego modyfikacje zdominowały w maju nasze zajęcia z programowania. W środowisku mBlock programowaliśmy mBot’y, a do programowania Arduino użyliśmy Scratch’a 2.0 z odpowiednimi rozszerzeniami. Z okazji Dnia Dziecka, dla zorganizowanych grup (młodszych klas SP) zaproponowaliśmy pokaz robotów i pierwszą lekcję programowania w Scratch’u.

Kodowanie w Lesku * marzec i kwiecień 2018

Ostatnio tyle się działo, że „zapomnieliśmy” o wpisach do kroniki GO_PRO! Podczas zajęć korzystamy z zestawów LEGO z projektu, robotów znajdujących się w bibliotece oraz bogatej kolekcji robotów i elektroniki ze zbiorów naszego instruktora. Programowaliśmy w środowisku Snap4Arduino elementy zestawu Inteligentne Miasto. W Scratch’u testowaliśmy płytkę PicoBoard. Na podstawie zdjęć znalezionych w sieci, powstały proste roboty-pojazdy (LEGO Mindstorms EV3). Były…